Waardebepaling vastgoed Santa Cesarea Terme: wat is jouw woning vandaag waard?

Woningen in Santa Cesarea Terme kosten tussen 610 en 1.800 €/m². Vraag gratis online een waardebepaling aan bij Valdoma Immobiliare.

Vraag uw gratis woningwaardering aan

Wat is jouw woning waard in Santa Cesarea Terme?

In Santa Cesarea Terme ligt de gemiddelde verkoopprijs van reguliere woningen tussen 730 en 1.800 €/m² (OMI-gegevens, 2e semester 2025 — OMI staat voor Osservatorio del Mercato Immobiliare, de officiële vastgoedmarktdatabank van de Italiaanse Belastingdienst). Ten opzichte van de twaalf maanden daarvoor is dat een stijging van +0,6%. Bescheiden, ja — maar in een toeristische markt als deze is het een signaal dat telt.

Santa Cesarea Terme is geen doorsnee badplaats in de Salento. De thermale baden, de rotsachtige kust, de liberty-villa's en de nabijheid van Castro maken het tot een vastgoedmarkt met een heel eigen karakter. Wie hier een woning zoekt, is in de meeste gevallen op zoek naar een tweede huis aan zee of naar een verhuurinvestering voor de zomermaanden. Dat duwt de waarden naar de bovenkant van de OMI-bandbreedte.

Wil je weten waar jouw woning binnen die bandbreedte valt? De officiële OMI-cijfers zijn het vertrekpunt — maar ze vertellen niet het hele verhaal. De afstand tot de zee, het energielabel, het bouwjaar en de onderhoudsstaat bepalen mede of je uitkomt op 730 of op 1.800 €/m². Dat verschil kan makkelijk 400 tot 500 euro per vierkante meter zijn.

Prijzen per m² in Santa Cesarea Terme per type vastgoed

De onderstaande tabel toont de officiële OMI-taxaties voor Santa Cesarea Terme, geldig voor het 2e semester 2025 (bron: Osservatorio del Mercato Immobiliare, Agenzia delle Entrate). Dit zijn werkelijke transactieprijzen — geen vraagprijzen, die doorgaans hoger liggen.

Type vastgoed Minimumwaarde (€/m²) Maximumwaarde (€/m²)
Reguliere woningen 730 1.800
Eenvoudige woningen 610 1.400
Winkels 780 3.000
Werkplaatsen 810 1.150
Opslagruimten 610 810
Garageboxen 390 640
Onbedekte parkeerplaatsen 370 450
Industriële loodsen 310 440

Die bandbreedte van 730 tot 1.800 €/m² voor reguliere woningen is breed — en dat is niet toevallig. Een gerenoveerd appartement met zeezicht op een steenworp van de kustpromenade is in de praktijk meer dan twee keer zoveel waard als een gedateerde woning aan de rand van het dorp. Wie tien jaar geleden slim heeft gekocht, zit nu met een vastgoedobject dat in waarde is gestegen.

Marktontwikkeling vastgoed in Santa Cesarea Terme

De vastgoedmarkt van Santa Cesarea Terme volgt de lijn van de gehele Adriatische kust van de Salento: stabiele vraag, beperkt aanbod, prijzen die standhouden ook als de rest van Italië vertraagt. De +0,6% die het 2e semester 2025 liet zien ten opzichte van de twaalf maanden daarvoor bevestigt een trage maar aanhoudende groei.

De redenen zijn structureel. Santa Cesarea Terme trekt een thermaal en badtoerisme met een hogere gemiddelde besteding, en dat werkt rechtstreeks door op de vastgoedvraag. Het is geen Gallipoli met zijn duizenden transacties per jaar, maar het is een markt waar kopers doorgaans goed kopen — en dat stabiliseert de prijzen.

Uit onderzoek van Nomisma en Scenari Immobiliari blijkt dat kustregio's in Zuid-Italië met een sterke toeristische identiteit — thermale bronnen, architecturaal erfgoed, directe toegang tot zee — weerbaarder zijn in periodes van krimp dan stedelijke binnenlandse markten. Santa Cesarea Terme past precies in dat profiel.

Bij Valdoma volgen we deze markt al jaren vanuit onze vestiging in Maglie, met directe aanwezigheid in de hele Adriatische Salento. OMI-gegevens lezen is één ding — ze begrijpen in de context van de lokale markt is iets anders. Hoeveel woningen staan er werkelijk te koop? Tegen welke prijzen wordt er écht onderhandeld? Hoeveel ruimte is er aan de onderhandelingstafel?

OMI-taxaties van Santa Cesarea Terme: hoe lees je ze correct?

De OMI — Osservatorio del Mercato Immobiliare — is de vastgoeddatabank van de Italiaanse Belastingdienst (Agenzia delle Entrate). De gegevens worden twee keer per jaar bijgewerkt en omvatten voor elke gemeente zogenaamde homogene zones (aangeduid met letters: A, B, C…). Per zone publiceert de OMI een minimum- en maximumwaarde per type vastgoed.

In Santa Cesarea Terme, zoals in de meeste kleine kustgemeenten van de Salento, is de OMI-indeling minder gedetailleerd dan in een stad als Lecce of Brindisi. De bandbreedte is daardoor groter, en waar jouw woning binnen die bandbreedte valt, hangt af van factoren die de OMI zelf niet automatisch meet: het uitzicht, de verdieping, het bouwjaar, de staat van de installaties.

Hoe lees je de OMI-cijfers dan nuttig? De minimumwaarde geldt voor woningen in basisstaat — vaak renovatiepanden of slecht gelegen objecten. De maximumwaarde is voor woningen in uitstekende staat, goed gesitueerd, met kwalitatieve afwerking. De meeste woningen vallen tussen 40% en 70% van de bandbreedte — maar elk object is anders.

De OMI-taxaties zijn openbaar en gratis raadpleegbaar via het portaal van de Agenzia delle Entrate, sectie OMI — Quotazioni Immobiliari.

Hoe bereken je de waarde van een woning in Santa Cesarea Terme?

Makelaars en taxateurs gebruiken een vaste formule om de marktwaarde te bepalen:

Marktwaarde = Commercieel oppervlak × Prijs per m² × Correctiefactoren

Waarbij:

  • Commercieel oppervlak: niet het netto woonoppervlak, maar inclusief bijruimten met gereduceerde coëfficiënten (balkons tellen voor 25-30%, kelder voor 50%, garage voor 50-100% afhankelijk van toegankelijkheid).
  • Prijs per m²: de OMI-referentiewaarde voor het type woning en de zone, correct gepositioneerd binnen de bandbreedte.
  • Correctiefactoren: aanpassingscoëfficiënten die de basiswaarde verhogen of verlagen — verdieping en lift, onderhoudsstaat, oriëntatie, energielabel, zeezicht.

Concreet rekenvoorbeeld

Stel: een regulier appartement in Santa Cesarea Terme, 80 m² netto woonoppervlak, terras van 20 m², tweede verdieping met lift, goede staat, zuidoostelijke ligging met zeezicht, energielabel C.

  • Commercieel oppervlak: 80 m² + (20 m² × 0,30) = 86 m²
  • OMI-referentieprijs: middelhoge positionering binnen de bandbreedte, we hanteren 1.300 €/m² (binnen de OMI-bandbreedte 730-1.800 €/m², 2e sem. 2025)
  • Correctiefactoren: +5% voor zeezicht, +3% voor verdieping met lift, -2% voor energielabel C = +6% totaal → vermenigvuldigingsfactor 1,06
  • Geschatte waarde: 86 × 1.300 × 1,06 = circa 118.500 €

Dit is het vertrekpunt. Een professionele taxatie of een waardebepaling door een makelaar die het gebied door en door kent, scherpt de schatting verder aan — op basis van dingen die geen enkel algoritme ziet: het werkelijke uitzicht vanuit het raam, de bouwkwaliteit, de buurt.

Marktwaarde versus kadastrale waarde: wat maakt dat uit?

De marktwaarde is wat een koper daadwerkelijk betaalt voor een woning. De kadastrale waarde is een fiscaal gegeven, berekend op basis van het kadastrale inkomen, en wordt hoofdzakelijk gebruikt voor belastingen — het weerspiegelt niet de werkelijke markt.

De kadastrale waarde wordt berekend met deze formule:

Kadastrale waarde = Herwaardeerd kadastraal inkomen × Fiscale coëfficiënt

Het kadastrale inkomen wordt herwaardeerd met 5% (inkomen × 1,05) en vervolgens vermenigvuldigd met de wettelijke coëfficiënt op basis van de kadastrale categorie:

  • Woningen (categorieën A, exclusief A/10): coëfficiënt 110 voor eerste woning, 120 voor tweede woning
  • Kantoren en studioflatsen (A/10): coëfficiënt 50
  • Winkels (C/1): coëfficiënt 40
  • Opslagruimten (C/2): coëfficiënt 50

Voor een tweede huis aan zee zoals die van Santa Cesarea Terme is de kadastrale waarde bijna altijd veel lager dan de marktwaarde. Dat is normaal — en je moet die waarde dan ook nooit gebruiken om een verkoopprijs te bepalen. Ze dient voor de berekening van IMU, registratiebelasting bij bepaalde transacties tussen particulieren, en erfenisbelasting.

Factoren die de waarde in Santa Cesarea Terme bepalen

In Santa Cesarea Terme telt ligging zwaarder dan waar ook in de Salento. Een appartement op 50 meter van zee, met uitzicht op de grotten of de kenmerkende rotsachtige kustlijn, kan het dubbele waard zijn van een vergelijkbare woning op 500 meter landinwaarts. Geen overdrijving — dat zien we iedere week terug in de onderhandelingen.

De andere factoren die echt het verschil maken:

  • Nabijheid van het thermalcentrum en de kustpromenade: de voetgangerszone en de thermale voorzieningen genereren geconcentreerde toeristische vraag, die doorwerkt in de waarden van de aangrenzende woningen.
  • Onderhoudsstaat en jaar van renovatie: de markt voor vakantiewoningen beloont instapklare objecten, volledig gemeubileerd en verhuurklaar. Een recente renovatie kan de waarde met 20 tot 30% verhogen.
  • Energielabel: met de stijgende energiekosten en de nieuwe Europese regelgeving weegt het energielabel steeds zwaarder. Een woning met label A of B wordt sneller verkocht en brengt meer op dan een woning met label F of G.
  • Type woning en verdieping: hoge verdiepingen met panoramisch terras zijn het meest gewild. Begane grondappartementen, zelfs met directe toegang tot een tuin, starten doorgaans onderaan de bandbreedte.
  • Parkeerplaats of garagebox: in Santa Cesarea Terme, waar parkeren in de zomer haast onmogelijk is, voegt een overdekte parkeerplaats of garagebox echte waarde toe — niet alleen in beleving.

Vergeleken met andere Adriatische locaties in de Salento zoals Castro Marina of Tricase Porto heeft Santa Cesarea Terme het voordeel van de naamsbekendheid van het thermalconcept. Dat trekt een gevarieerde vraag aan: niet alleen gezinnen met kinderen, maar ook koppels en buitenlandse toeristen met een hoger koopkrachtniveau.

Is het nu een goed moment om te verkopen in Santa Cesarea Terme?

Het antwoord hangt af van jouw situatie, maar de cijfers helpen om helder te denken. De markt groeit licht (+0,6% in het 2e semester 2025), de vraag naar vakantiewoningen in de Adriatische Salento blijft solide en de hypotheekrente is, hoewel nog steeds hoger dan de historische dieptepunten van 2020-2021, gestopt met stijgen.

Wie in 2026 wil verkopen, staat er redelijk voor. De euforie van 2021-2022 is er niet meer, maar de markt ligt ook niet stil. Kopers zijn er — ze zijn selectiever dan vroeger en doen sneller een lager bod op woningen met energieproblemen of een minder centrale ligging.

Loont het? Als je woning goed gelegen is, gerenoveerd en met een goed energielabel, dan is 2026 een eerlijk moment om te verkopen. Heeft de woning grote ingrepen nodig, dan loont het de moeite te berekenen of verkopen voor of na renovatie financieel verstandiger is — een analyse die sterk afhangt van de renovatiekosten en de verwachte meerwaarde.

Bij Valdoma maken we die kosten-batenanalyse gratis voor eigenaren die ons inschakelen. Geen algemene belofte: het is wat we dagelijks doen op het Salentijnse grondgebied, al jaren.

Laat jouw woning in Santa Cesarea Terme gratis taxeren — start nu

Wil je snel een eerste indruk van wat jouw woning waard is? Vraag dan een gratis online waardebepaling aan via de website van Valdoma Immobiliare — zonder registratie, zonder verplichtingen. Vul de belangrijkste gegevens in en ontvang een schatting op basis van de werkelijke OMI-waarden voor de zone.

Maar als je een serieuze waardebepaling wilt — één die je kunt gebruiken om een verkoopprijs te bepalen, te onderhandelen met kopers of te vergelijken met andere makelaars — bel Valdoma op 0836 240100 of stuur ons een bericht om een gratis bezichtiging in te plannen. Een makelaar die Santa Cesarea Terme door en door kent, komt bij jou langs, bekijkt de woning ter plekke en geeft je een reële waarde — geen getal dat een algoritme heeft gegenereerd.

Valdoma Immobiliare is gevestigd in Maglie en actief in de hele Salento. We kennen de markt van Santa Cesarea Terme wijk voor wijk, weten welke woningen werkelijk worden verkocht en tegen welke prijs. Dát is het verschil tussen een schatting en een professionele waardebepaling.

Marktwaarden in Santa Cesarea Terme (bron: OMI)

Indicatieve OMI-waarden (vastgoedmarktobservatorium van de Italiaanse Belastingdienst). De werkelijke waardering van uw woning hangt af van veel specifieke factoren.

Kaart van het gebied Santa Cesarea Terme

Veelgestelde vragen over de waardering in Santa Cesarea Terme

Wat is mijn woning in Santa Cesarea Terme waard?

Volgens de OMI-taxaties van het 2e semester 2025 liggen reguliere woningen in Santa Cesarea Terme tussen 730 en 1.800 €/m². De exacte waarde hangt af van de ligging ten opzichte van de zee, de onderhoudsstaat, de verdieping en het energielabel. Voor een nauwkeurige schatting is een waardebepaling door een lokale makelaar nodig.

Hoeveel kost een vierkante meter in Santa Cesarea Terme?

De prijs per m² in Santa Cesarea Terme ligt tussen 730 en 1.800 €/m² voor reguliere woningen, op basis van OMI-gegevens van het 2e semester 2025. Woningen met zeezicht en in uitstekende staat zitten aan de bovenkant. Eenvoudige woningen starten vanaf 610 €/m².

Wat zijn de OMI-taxaties voor Santa Cesarea Terme?

De OMI-taxaties voor Santa Cesarea Terme (2e semester 2025) zijn: reguliere woningen 730-1.800 €/m², eenvoudige woningen 610-1.400 €/m², winkels 780-3.000 €/m², garageboxen 390-640 €/m². Bron: Osservatorio del Mercato Immobiliare, Agenzia delle Entrate.

Is een online waardebepaling van een woning betrouwbaar?

Een online waardebepaling geeft een indicatieve schatting op basis van OMI-gegevens — nuttig als vertrekpunt, maar niet voldoende om een werkelijke verkoopprijs te bepalen. Ze houdt geen rekening met de werkelijke staat van de woning, het uitzicht, de afwerking en de lokale marktdynamiek. Een plaatsbezoek is altijd nodig.

Is de waardebepaling van een woning gratis?

Ja. Valdoma Immobiliare biedt zowel een gratis online waardebepaling als een gratis plaatsbezoek. Voor de online schatting is geen registratie vereist. Het bezoek van een makelaar die Santa Cesarea Terme kent is eveneens kosteloos en zonder verplichting tot opdrachtverlening.

Hoe bereken je de waarde van een woning in Santa Cesarea Terme?

De waarde wordt berekend door het commercieel oppervlak te vermenigvuldigen met de prijs per m², waarna correctiefactoren worden toegepast voor verdieping, staat, oriëntatie en energielabel. Voorbeeld: 86 m² commercieel oppervlak × 1.300 €/m² × 1,06 (correctiefactoren) = circa 118.500 €, volledig binnen de actuele OMI-bandbreedte.

Wat is het commercieel oppervlak van een woning?

Het commercieel oppervlak is het oppervlak dat wordt gebruikt voor de berekening van de marktwaarde. Het omvat het netto woonoppervlak plus bijruimten met gereduceerde coëfficiënten: balkons tellen voor 25-30%, kelder voor 50%, garage voor 50-100%. Het is bijna altijd groter dan het netto woonoppervlak en verschilt ook van het kadastrale oppervlak.

Wat is het verschil tussen marktwaarde en kadastrale waarde?

De marktwaarde is de werkelijke prijs waartegen een woning wordt verkocht. De kadastrale waarde is een fiscaal gegeven, berekend op basis van het herwaardeeerde kadastrale inkomen vermenigvuldigd met een wettelijke coëfficiënt (120 voor tweede woning). Voor een vakantiewoning in Santa Cesarea Terme is de kadastrale waarde bijna altijd veel lager dan de marktwaarde.

Wat kost een officiële taxatie in Santa Cesarea Terme?

Een beëdigde taxatie door een erkende technicus (geometra, architect of ingenieur) kost doorgaans tussen 300 en 800 euro, afhankelijk van de complexiteit van het object. De commerciële waardebepaling door een makelaar — die je gebruikt om te verkopen — is gratis. Valdoma biedt die gratis aan voor vastgoed in de Salento.

Is het slim om nu te verkopen in Santa Cesarea Terme in 2026?

De markt groeit licht (+0,6% in het 2e semester 2025) en de vraag naar vakantiewoningen in de Adriatische Salento blijft solide. Een goed gelegen woning in goede staat vindt gekwalificeerde kopers. Kopers zijn selectiever geworden: woningen met energieproblemen of een minder centrale ligging vragen meer tijd of een prijskorting.

Hoeveel is uw woning in Santa Cesarea Terme waard?

Ontvang een gratis, professionele schatting op basis van echte lokale marktwaarden.

Waardeer nu uw woning

Makelaar in Santa Cesarea Terme